روزهای 5 و 6 اردیبهشت ماه شهر استانبول شاهد برگزاری یکی دیگر از سمینارهای موفق مجموعه TM TV بود.  این مجموعه که در طی حدود ده سال گذشته با برگزاری سمینارهای همواره بهترین مکان برای رسیدن به تصمیمات مهاجرتی متعدد هموطنان بوده است، این بار نیز میزبان نشستی دیگر در این راستا بود.

سمینار “مهاجرت، تجارت و سرمایه گذاری” که خاص افراد با دارایی کل بیش از 500 هزار دلار برنامه ریزی شده بود، در یکی از هتل های معروف شهر استانبول برگزار گردیده و به دلیل استقبال بسیار زیاد صورت گرفته از آن، ظرفیت سمینار یک هفته قبل از برگزاری آن تکمیل گردید.

شرکت کنندگان دلیل استقبال از این برنامه را مناسب دیدن فرصت دریافت اطلاعات دست اول از وکلای معتبر دانسته بودند.

5

در روز اول این سمینار که اختصاص به مباحث مهاجرتی داشت، شرکت کنندگان پس از صرف صبحانه راس ساعت 9 شنونده صحبتهای آغازین برنامه بودند که پیرو آن وکیل متخصص در امور مهاجرت به کشورهای آلمان و اتریش به ارائه اطلاعات کامل برنامه های مهاجرتی دو کشور پرداخت. ایشان که از طریق اسکایپ در برنامه حضور داشتند به زبان انگلیسی اطلاعات مذکور را ارائه نمودند که در همان محل برای حاضرین ترجمه می گردید. افراد حاضر در جلسه توانستند کلیه سوالات خود را در رابطه با برنامه های مذکور وکیل ذکر شده که خود سالهای سال تجربه در امور مهاجرتی کشورهای ذکر شده داشت طرح نمودند.

4

در بخش دوم برنامه دو نفر وکیل متخصص در امر مهاجرت به کشور ترکیه در محل سمینار حضور پیدا کرده و به شرح کامل برنامه مهاجرتی کشور ترکیه پرداختند. افزایش روز افزون خرید ملک در کشور ترکیه سبب سردرگمی بسیاری از هموطنان گردیده که حاضران در جلسه با طرح سوالات جزئی و مورد اشکال خود توانستند از مشاوره حضوری وکلای مذکور استفاده کرده و پاسخ دقیق سوالات خود را دریافت نمایند.

10
9

برنامه پس از صرف ناهار با ارائه اطلاعات جامع برنامه های مهاجرتی کشور کانادا که توسط وکیل حاذقی که مستقیماً از کشور کانادا و از طریق اسکایپ در محل حضور داشت ارائه می گردید ادامه یافت. سوالات بسیار زیاد شرکت کنندگان از جمله امکان حضور در کشور کانادا با استفاده از خرید بیزنس، تفاوت گرین کارت و اجازه کار و … به دقت توسط وکیل متخصص پاسخ داده شده و تجربیات ارزنده ایشان در رابطه با مشکلات متعدد هموطنان در مسیر مهاجرت به کانادا به شرکت کنندگان به اشتراک گذاشته شد.

پس از آن دو نفر از وکلای حاذق متخصص در امور کشورهای پرتغال، قبرس، یونان و نیز اسپانیا در محل حضور پیدا کردند و به ارائه اطلاعات کاملی در خصوص برنامه های مهاجرتی کشورهای مذکور پرداختند. حاضرین توانستند کلیه اطلاعات کشورهای مذکور را دریافت کرده و سوالات خورد را در خصوص آنها بپرسند.

11
12
13

قسمت پایانی برنامه روز اول اختصاص به اطلاعات کامل برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کشور آمریکا (EB-5) داشت که با حضور وکیل برجسته این عرصه صورت گرفته و کلیه سوالات و دغدغه های ذهنی افراد در خصوص این برنامه مورد بررسی و بحث قرار گرفت.

روز دوم سمینار متمرکز بر مباحث بیزنسی و سرمایه گذاری بود.

در ابتدا حاضرین اطلاعات جامعی را در خصوص سیستم خرید و فروش بیزنس در آمریکا دریافت کردند و با مشکلات خرید بیزنس در آمریکا به عنوان یک فرد خارجی آشنا شدند. پس از آن شرح کاملی از بیزنس های فرنچایز شنیده و با دلایل استفاده از آنها برای مهاجرین آشنا شدند. در بخش انتهایی صبح گریزی بر استفاده از روش توسعه فرنچایز در داخل کشور مطرح گردید و نمونه موفقی از فرنچایزهای داخل کشور بیان گردید.

بعد از ظهر روز دوم به بحث بسیار جامعی در رابطه با گزینه های مختلف سرمایه گذاری در کشور آمریکا پرداخته شد. تحلیلی از نحوه سرمایه گذاری در مسکن، نحوه سرمایه گذاری در املاک تجاری و نحوه کار شرکتهای فعال در این زمینه بخش بسیار جالبی از مباحث سمینار را به خود اختصاص داد که بسیار مورد توجه حاضرین قرار گرفت. نحوه سرمایه گذاری در بورس در آمریکا و شرکتهایی که در این زمینه فعال هستند و همچنین مقایسه مزایا و معایب این گزینه ها نیز از جمله سایر اطلاعاتی بود که در این خصوص ارائه گردید. همچنین بحث مختصری در رابطه با بیت کوین و مشکلات آن و میزان پذیرش آن از نظر قانونی نیز در سمینار ارائه گردید. شرح نمونه هایی واقعی از مشکلاتی که برای برخی هموطنان در این رابطه بوجود آمده از دیگر بخشهایی بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

بخش ویژه پزشکان که شرحی از مسیر حرفه پزشکی در کشور آمریکا از دیپلم تا اجازه کار در ایالت بود و نیز مسیری که پزشکان فارغ التحصیل در ایران لازم است بدین منظور طی کنند نیز بخش دیگری از سمینار را به خود اختصاص داده بود.

بحث پایانی سمینار به شرح کامل تحریم های اقتصادی کشور و نیز جدیدترین قوانین وضع شده در این رابطه اختصاص داشت که شنیدن نکات بسیار مهمی را در رابطه با کارهایی که با وجود قوانین حاکم مجاز است و کارهایی که مجاز نبوده و لازم است با دقت در خصوص آنها تصمیم گرفته شود آموختند.

در پایان سمینار بحث های صورت گرفته در دو روز جمع بندی و سوالات شرکت کنندگان به طور کامل پاسخ داده شد.

همچنین کلیه شرکت کنندگان در سمینار توانستند از یک جلسه مشاوره خصوصی بهره برده و با شرح کامل شرایط خاص خود راهنمایی لازم را برای انتخاب گزینه بهینه پیش رویشان چه از جنبه مهاجرتی چه از جنبه بیزنس و یا سرمایه گذاری دریافت نمایند.

از سمینارهای آینده ما در این لینک مطلع شوید: www.tmlive.tv/seminars